מיחזור משכנתא

 

לקחתם משכנתא לפני שנים והיום מצבכם הכלכלי שונה? זהו המאמר בשבילכם!

 

מטרות מיחזור המשכנתא

למיחזור משכנתא יש שתי מטרות עיקריות – הפחתת הריביות על המשכנתא ועל ידי כך, הקטנת סכום ההחזר החודשי או קיצור משך תקופת ההחזרים. לדוגמה, ניתן להפחית את ההחזר החודשי במאות בודדות של שקלים או לקצר את תקופת ההחזר בכשנתיים עד ארבע שנים בממוצע.

 

מתי למחזר את המשכנתא?

ישנם זמנים, בהם מומלץ לבצע מיחזור של המשכנתא, או לפחות לברר לגבי האפשרויות. אחת התקופות המומלצות ביותר למיחזור היא כאשר הריבית יורדת. כלומר, כאשר אתם מקבלים הודעה מהבנק על הורדת הריביות או שומעים על כך  מאמצעי התקשורת, מומלץ לפנות לבירור האפשרויות העומדות בפניכם.

אפשרות נוספת היא, כאשר ישנו שינו במצב הכלכלי שלכם. כלומר, במידה ומצבכם הכלכלי מאפשר הוספת סכום כסף לפירעון המשכנתא הקיימת ולקיחת משכנתא אחרת בתנאים טובים יותר

 

גם כשקשה

כאשר לקחתם את המשכנתא שלכם, הייתם במצב כלכלי מסוים, אשר בהחלט יתכן שהשתנה עם הזמן. גם בתקופות קשות מבחינה כלכלית כדאי לבדוק את האפשרות למחזר את המשכנתא שלכם ועל ידי כך להקטין את ההחזר החודשי ולהשאיר בכל חודש עוד כמה שקלים לנשימה. כמובן, יכול להיות שמיחזור המשכנתא באותה התקופה יהיה לא רווחי כלל עבורכם, אבל בכל זאת מומלץ לכל הפחות לבצע את הבדיקה.

 

לא הכל ורוד

גם אם הריבית במשק ירדה באופן משמעותי, מיחזור משכנתא לא תמיד משתלם. הסיבה לכך היא, שיש לקחת בחשבון גם את עמלת הפירעון של המשכנתא הקיימת. בכל פעם שאתם לוקחים הלוואה, אתם מתחייבים להסדר החזרים מסוים וגם אם אתם ממהרים לפרוע את החוב, אתם למעשה מפרים הסכם זה ולכן מוטלת עליכם עמלת פירעון זו.

 

ובכל זאת…

בדרך כלל, העמלה נמוכה מפוטנציאל החיסכון ולכן ישנה עדיפות לשלם אותה ולחסוך כסף רב על הריביות ולכן תשלום העמלה ומיחזור המשכנתא הינם משתלמים. כמו כן, מומלץ לבחון את כל האפשרויות שלכם בעזרת מדריך למיחזור משכנתאות בבנק או באופן פרטי ולא לקבל החלטות ללא אנשי מקצוע.

 

דרכים למיחזור

אם ברצונכם לבחון את האפשרויות לביצוע מיחזור משכנתא, עליכם לפנות אל הבנק, בו לקחתם את המשכנתא שלכם ולבחון אתם את כל האפשרויות העומדות בפניכם. כמו כן, באפשרותכם לבקש מהבנק את כל נתוני המשכנתא העדכניים שלכם ולבדוק אפשרויות בבנק מקביל ואף לבחון את האפשרויות דרך גופים חיצוניים ופרטיים, אשר יוכלו להמליץ לכם מנקודת מבט רחבה יותר.

 

התעניינו ובדקו

גם אם לא חסכתם סכום של כסף, מומלץ לבדוק אחת לשנה את האפשרות לבצע מיחזור משכנתא. כמו כן, במידה וקיבלתם הודעה מהבנק, או שמעתם דרך אמצעי התקשורת השונים על הורדת הריביות, זהו הזמן לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם.

השאר פרטיך ונחזור אליך בהקדם!