5 מיתוסים שגויים בלקיחת משכנתא

 

משכנתא היא הלוואה מורכבת, ארוכת טווח, התלויה במשתנים רבים ובכל זאת רבים מאתנו לוקחים את ההלוואה בלי להתייעץ ובלי ללמוד את הנושא.

הנה 5 מיתוסים שגויים בלקיחת משכנתא שחשוב לנפץ:

 

1. ריבית קבועה היא ההלוואה היציבה ביותר

לווים רבים חושבים שריבית קבועה היא החזר חודשי קבוע, בעוד שלמעשה, הריבית תלויה בצמידות שלה למדד – כשהמדד עולה גם הריבית עולה וההחזרים של המשכנתא הולכים ותופחים. חשוב ליצור תמהיל מדויק של מסלולים בריביות שונות, על מנת לשמור על יציבות בסכומי ההחזרים החודשיים.

 

2. כדאי לקצר את המשכנתא כמה שיותר

נכון, ככל שנקצר את תקופת המשכנתא החזרי הריבית והצמדות לבנקים יהיו נמוכים יותר.

אבל, לעיתים העדיפות היא להאריך את המשכנתא על מנת לייצר החזר חודשי שיאפשר התנהלות כלכלית מאוזנת .כדאי לנסות ולהתאים את  תקופת ההלוואה  ליכולת ההחזר שלכם.

 

3  .כל הבנקים מציעים את אותם תנאים

תופתעו לגלות כי יש הבדלים משמעותיים בין התנאים השונים של הבנקים בתחום המשכנתאות, לכן חשוב לגשת לפחות לשלושה בנקים ולקבל מהם הצעות . נהלו מו"מ עם הבנקים לשיפור התנאים.

 

4. כשלוקחים משכנתא מחזירים פי 3 מהסכום המקורי

בעבר ,כשסביבת הריבית והאינפלציה הייתה גבוהה החזרי המשכנתא היו משלשים את עצמם. היום, תכנון של המשכנתא –  התאמת המסלולים, תקופה ויכולת ההחזר  יחד  עם מיקוח קפדני על ה ריביות עשוי להפחית את גובה ההחזר הכולל של ההלוואה עד 1.5 מסכום המשכנתא.

 

5. אי אפשר לשפר את תנאי המשכנתא לאחר שנלקחה

לאחר שלוקחים משכנתא חשוב להיות עם היד על הדופק ולהתאים את ההלוואה למצבכם הפיננסי הדינמי. אפשר למחזר משכנתא ובכך להוזיל ריביות, להקטין את גובה ההחזרים ולקצר את משך הזמן של ההלוואה.

 

ייעוץ בלקיחת משכנתא

אמונה במיתוסים שגויים אלה ואחרים, מובילה להפסדים כספיים, לירידה ברמת החיים ולחוסר שקט נפשי עקב העלייה בהחזרים.

 

וקסלר ייעוץ משכנתאות ותכנון פיננסי מספקת לכם ייעוץ משכנתאות מקצועי ואובייקטיבי. חברתנו מייצגת את האינטרס שלכם מול המוסדות הפיננסים, בצורה הטובה ביותר כדי להשיג לכם את התנאים הטובים ביותר להלוואה.

 

ייעוץ בתחום המשכנתאות, חוסך לכם טעויות!

לקביעת פגישה עם אחד הנציגים שלנו, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.